Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2023

1 listopada Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wszystkim pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką. Dlatego dzisiaj na naszym komunalnym cmentarzu na Kuźniczkach odbyło się nabożeństwo różańcowe o godz. 14:00, w którym mogliśmy uczestniczyć lub wybrać się na cmentarz do parafii św. Mikołaja, gdzie również odbyło się nabożeństwo o godz. 15:00.

Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych to wielka radość, radość całego Kościoła. Dzisiejsza liturgia próbuje nam wytłumaczyć, skąd ta radość, dlaczego mamy prawo się cieszyć, gdzie tkwi źródło tej naszej radości.

zdjęcia: Daniel Kubny